Puošnusis Driežas

 • 6999
  8499 Sutaupykite 1500
  pasiūlymas galioja iki 2020-08-31
  Į krepšelį 
 • Puošnusis driežas - European Eyed Lizard - (Timon lepidus). Parduodamas jauniklis. Tai Europos didžiausias driežas. Užauga nuo 30 iki 60 cm. Yra patinų užaugusių ir iki 90 cm! Šie driežai aktyvūs, protingi ir gali būti labai prijaukinami. Taip pat, kaip ir barzdotosios agamos. Ypač ramūs gali būti dideli patinai! Gyvena irgi panašiai kaip agamos, jais lengva rūpintis. Šis mūsų parduodamas yra išveistas nelaisvėje. Kilę iš Ispanijos ir Portugalijos. Skirtingai nei daugelį driežų, puošnuosius driežus galima laikyti patiną ir patelę. Tik nelaikykite kartu dviejų patelių - jos daug piktesnės ir gali sužeisti vieną kitą. Tai puikus augintinis tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam roplių augintojui.

  Jauniklis turėtų būti laikomas bent 60x30x40cm dydžio terariume. Užaugęs driežas - 120x40x50 cm terariume. Geriausiai tinka medinis terariumas, pvz Vivexotic, nes nepermatomos šoninės sienos suteikia didesnį saugumo jausmą driežiukui. Maitinamas  zoofobusais, suaugusiais svirpliais, suaugusiais skėriais ir dubia ar kitais tarakonais. Svarbu tai, kad vabzdžiai 24 valandas prieš maitinant driežiuką, būtų maitinti žalumynais, daržovėmis ar vaisiais. Idealus vabzdžių maistas yra kiaulpienių lapai, paprastasis rėžiukas, dobilai, žolė (ypač skėriams), pomidorai, saldžios bulvės ir morkos. Kartais šie driežiukai valgo minkštus vaisius, tokius kaip gervuoges ir labai prinokusias braškes.

  Kas trečią maitinimą vabzdžiai turėtų būti apibarstomi su multivitaminų-mineralų papildu, tokiu kaip Nutrobal ar Repashy Calcium Plus. Kai driežiukui yra įrengta UVB lempa (10%), reiktų barstyti vabzdžius maišant 50% Nutrobal + 50% kalcio papildo be D3 vitamino. Arba Repashy SuperVite + Repashy SuperCal NoD. Kitaip rizikuojate padauginti vitamino D3.

  Vanduo turėtų būti keičiamas bent kas kelias dienas, vandens indas turėtų būti plaunamas kas kelias savaites su  ProRep VivClean Cleaner/Disinfectant ar ProRep ProTect Ultimate Disinfectant.

  Dienos temperatūra šaltoje terariumo pusėje turėtų būti  20-25°C, šiltoje pusėje 25-30°C, karštame kaitinimosi taške 40°C. Nakties temperatūra turėtų būti 15-22°C. Žiemos miego temperatūra turėtų būti 5-15°C maždaug 2-3 mėnesių laikotarpiui.

  Terariume turėtų būti šakų, kad driežiukas galėtų pasilipti nuo žemės ir prisiartinti netoli karščio šaltinio. (Pats šaltinis turėtų būti nepasiekiamas ar gerai apsaugotas, kad driežiukas nenusidegintų).

  Terariumo apšvietimas turėtų būti šviesus, reikėtų naudoti 10% UVB spinduliuotės lempą.

  Lempos turėtų būti įjuntos 13-14 valandų per dieną vasaros metu, 12 valandų per dieną pavasario ir rudens metu ir tik 8 valandas per dieną žiemos mėnesiais. Įjungimų ir išjungimų laikmačio naudojimas labai rekomenduotinas.

  Drėgmė terariume turi būti 40-60%. Driežiukui reikalinga drėgna vieta šaltajame terariumo gale. Laikant driežą vien tik sausame terariume gali kilti problemų su odos lupimusi. Rekomenduojama terariumo sienas papurkšti vandeniu kelis kartus per savaitę, bet terariumas turi būti gerai ventiliuojamas, kad drėgmė išdžiūtų per kelias valandas.

  Paskutinė nuotrauka - koks panašiai bus užaugęs šis driežiukas.

 • Alternatyvios prekės

  Repashy Superfoods Crested Gecko MANGO 85g

  Repashy Super maistas skiauterėtiesiems gekonams

  1439
  Repashy Superfoods *Summer* Mulberry Madness, 85g

  Repashy Super maistas  skiauterėtiesiems gekonams

  1439
  Repashy Superfoods Beardie Buffet, 170g

  Repashy Super maistas barzdotosioms agamoms

  2519