CB Milžiniška Afrikinė Jautinė Varlė

 • Kraunamos nuotraukos
 • https://www.youtube.com/watch?v=d6YnSXVKUiw 

  Antra didžiausia varlė pasaulyje.  Dar žinoma kaip "Pixie frog". Užaugusi gali būti 20 cm+ dydžio, sverti daugiau nei 1 kg. Maitinasi labai įvairiu maistu - svirpliais, skėriais, sliekais, zoofobusais, gyvomis žuvytėmis..

  Jaunikliai. 7-8 cm. 

   Afrikos Jautinė Varlė – tai didelė, puikiai atrodanti varlė, kilusi iš Afrikos, bet visame pasaulyje randama namuose, kaip augintinis.


  • Vardai: Afrikos Jautinė Varlė, Pyxicephalus adspersus, pixie frog.
  • Gyvenimo trukmė: Iki 35 metų.
  • Dydis: Patinai yra didesni už pateles ir gali užaugti iki 25 cm, sverti daugiau nei 1,8 Kg. Patelės dažniausiai sveria apie 900 gramų ir užauga panašiai apie 15 cm ilgio.


  Elgesys ir būdas


  Afrikos Jautines Varles smagu stebėti akvariumuose, bet nėra labai gerai laikyti jas rankose dėl jų jautrios odos.
  Šios varlės turi aštrius dantis ir yra žinoma atvejų, kai įkando žmonėms, dažniausiai kai buvo laikomos rankose. Jos kvarkia garsiai, kad jūs žinotumėte, kada jos stresuoja. Patinai saugos ir kartais suvalgys savo buožgalvius laukinėje gamtoje.
  Šios varlės yra puikūs augintiniai, kol šeimininkai žino reikiamus parametrus. Neerzinkite jų ir neprovokuokite. Tuomet jūs turėsite žavų, lengvai prižiūrimą augintinį su pakankamai ilga gyvenimo trukme.


  Laikymo sąlygos


  Šias varles lengva prižiūrėti, bet turite užtikrinti, kad jų akvariumas įrengtas tinkamai. Drėgmė yra ypatingai svarbu rūpinantis šiomis varlėmis dėl jų odos. Afrikos Jautinėms Varlėms būtinas drėgnas ir su daug vandens akvariumas, kad jos turėtų kur plaukti. Kuo didesnė jūsų varlė, tuo didesnio akvariumo reikia.
  Galite naudoti mažus, lygius akmenis akvariumo dugnui. Užpildykite trečdalį arba pusę akvariumo vandeniu ir sudėkite akmenis vieną akvariumo pusę paversdami papludimiu. Tai leis varlei lengvai įlipti į vandenį ir lengvai išlipti kai ji norės pradžiūti.
  Talpa su kokosų lukšto durpėmis taip pat gali būti akvariume, tam atvejui jeigu jūsų varlė norės įsikasti. Laukinėje gamtoje šios varlės įsikasa į purvą visą save ir gali lindėti (žiemoti) iki dviejų metų, kad išgyventi sausros sezoną. Akvariume galime kontroliuoti temperatūrą ir drėgmę, padarydami lindėjimą (žiemojimą) nebūtiną.
  Palaikykite vandenį akvariume švarų.

  Karštis


  Akvariumo apšvietimas priklauso nuo kambario aplinkos temperatūros, kuriame gyvena jūsų varlė. Jeigu kambario temperatūra nenukrenta žemiau 23 laipsnių, tuomet jūsų varlei tai tinkama aplinka. Jeigu matote, kad jūsų varlė nėra labai aktyvi ar, kad nevalgo daug, pabandykite pakelti temperatūrą sukuriant jai šiltesnius namus.
  Paprasti vandens šildytuvai žuvų akvariumams ar šildymo lempos ropliams yra tinkamos priemonės sukurti idealią aplinką jūsų Afrikos Jautinei Varlei.


  Substratas


  Kokoso pluošto substratas, pagamintas iš kokoso lukšto yra geras substrato pasirinkimas.
  Venkite naudoti dirvožemį, kuris gali būti užterštas insekticidais ar kitais chemikalais. Būkite tikri, kad substratas švarus ir keiskite jį dažnai. Afrikos Jautinės Varlės kartais suvalgo substrato, taigi jis turi būti lengvai suvirškinamas.


  Maistas ir vanduo


  Šios didelės varlės yra mėsaėdės. Jos valgys viską, kas joms bus duodama, bet jūs turite suteikti sveiką mitybą.
  Sveika mityba susideda iš gausiai kalcio prisotintų gyvų svirplių, sliekų, milčio lervų, zoofobusų, skėrių, kitų prieinamų vabzdžių ir netgi mažų peliukų (fuzzies). Peliukų duoti ne dažniau nei 1 kartą per mėnesį. Taip pat galima duoti ir gyvų žuvyčių. Vištienos ir jautienos geriau neduoti. Mėsos gabaliukai nesuteikia šioms varlėms tiek vitaminų ir maistinių medžiagų, kiek viso kūno grobio daviniai (peliukai, žuvytės).
  Svirplius, lervas ir kitus vabzdžius kas trečią maitinimą reikia apibarstyti Zoo Med Kalciu su D3 vitaminu https://www.repe.lt/zoo-med-ropliu-kalcis-su-d3-vitaminu-85g
  Kas kitą trečią maitinimą vabzdžius apibarstyti Zoo Med vitaminais su D3 https://www.repe.lt/zoo-med-ropliu-vitaminai-reptivite-su-d3-567g
  Vabzdžius maitinti ProRep vabzdžių maistu https://www.repe.lt/prorep-vabzdziu-maistas-300g kad šie įsisavintų pakankamai kalcio ir kitų reikiamų medžiagų, kurias suvalgius vabzdžius, įsisavins jūsų varlė.


  Dažniausios galimos sveikatos problemos


  Nors šios varlės gyvena ilgą laiką, joms nereikia daug sveikatos priežiūros. Jeigu jų akvariumas yra pakankamai šiltas ir drėgnas, jos neturėtų turėti jokių odos problemų. Odos ir akių bakterijų, bei grybėlių infekcijos yra dažnos, jeigu varlė gyvena blogose sąlygose.
  Jeigu jūsų varlė nevalgo pakankamai, tuomet ji gali turėti žarnyno parasitų, kurie yra įprasti ir ropliams. Vizitas pas patyrusį veterinarą yra būtinas.
  Apsinuodijimas amoniaku galimas, kai varlė paliekama akvariume, kuriame neišvalomos varlės išmatos.

 • Alternatyvios prekės

  Didžiuliai Žeminiai sliekai 10 vnt

  Pakuotė - 10 vnt.

  499
  (499/vnt.)
  CB Lemūrinė Lapų Varlė - (Agalychnis lemur)

  CB Lemur Leaf Frog - (Agalychnis lemur)

  8399
  Repashy Superfoods Savory Stew, 85g

  Repashy Super maistas vadzdžiaėdžiams ropliams

  1319